УЧЕНИЦИ ОСНОВНЕ ШКОЛЕ „ВУК КАРАЏИЋ“ ОРГАНИЗОВАЛИ „УСКРШЊИ БАЗАР“

Učenici osnovne škole „Vuk Karadžić“, organizovali su danas sa svojim učiteljicama „Uskršnji bazar“ na platou ispred lebanskog Doma kulture. Ovaj dečji bazar bio je prodajnog karaktera.

Иначе, поводом Дана планете земље, који се обележава 22. априла, деца су правила различите предмете од природног материјала, објаснила је учитељица Јасминка Богдановић.

„Циљ свега овога је да се код деце подигне свест о планети Земљи и пронађе одрживо решење за здраву и чисту животну средину. У сусрет једном од највећих празника организована је и ова изложба рукотворина, односно, ово је изложба и ускршњих предмета. Новац који су деца данас прикупила од продаје, искористиће се за куповину канти за рециклажу, које ће бити постављене у школском дворишту“ – казала је Богдановићева.