Одржане игре без граница у ОШ „Вук Караџић“

Трећи дан обележавања дечје недеље у ОШ „Вук Караџић“ у Лебану био је резервисан за игре без граница. У такмичењу које је садржало низ забавних игара, које на различите начине подстичу креативност и спретност учествовали су ученици од 1. до 4. разреда.

Сви су се радовали спортском такмичењу које је одржано данас на терену ове образовне установе. „Игре без граница“ су садржале пет игара: штафетне игре, прескакање вијаце, надвлачење конопца, мали фудбал за дечаке и између две ватре за девојчице.

Пре почетка игара најмлађи основци су се мало загрејали радећи вежбе, а након тога је кренуло такмичење по разредима. Ђаци првог и другог разреда такмичили су се у штафетним играма, прескакњу вијаче и надвлачењу конопца, а ђаци трећег и четвртог разреда у малом фудбалу и између две ватре.

Атмосфера током игара је била права навијачка. Била је ово лепа прилика да малишани и њихови учитељи заједно вежбају и покажу како се може истовремено забавити, уживати и учинити нешто корисно за здравље.
Сутра од 12 сати, такође у оквиру дечје недеље, основци ове школе извешће представу „Буђење“ у Дому културе Радан.